Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Skrzypi przy wciskaniu pedału sprzęgła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Skrzypi przy wciskaniu pedału sprzęgła

    Stare pryki nie użalajcie sie nad własnym losem, ja się czuje jak bym miał poniżej 30 :lol:

  • #2
    [O1] Skrzypi przy wciskaniu pedału sprzęgła

    Sprzęgło hydrauliczne. Podczas wciskania i puszczania sprzęgła skrzypi jak stara wersalka. Nie ważne czy silnik pracuje czy jest wyłączony. Wydaje mi się ze skrzypienie dobiega z komory silnika. Co to może być i jak się tego skrzypienia pozbyć? Proszę o pomoc.

    Komentarz


    • #3
      abba, W swoim 1.9 TDI 110 KM mam identycznie i na 100 % dzwięk dochodzi ze sprzęgła. Niedlugo wymiana sprzęgła wiec zobacze co tam sie dzieje.

      Octavia 1.9 TDI ASV 2004---> FOTKI

      Była Fabia 1 1.4 MPI CLASSIC
      Jest O1 1.9 TDI ASV DRIVE
      Jest RAPID 1.2 TSI CJZD 110 KM RM 2016

      Komentarz


      • #4
        Witam, ja również mam podobnie, czekam na wnioski kolegi Dodam że czasem jest i piszczy jak stara szafa, a czsem nic. Podobnie pedał hamulca, nie wiem czemu ale w pewnym położeniu syczy jakby były pneumatyczne hamulce, wie ktoś co to?

        Komentarz


        • #5
          U mnie tez skrzypi,i w kolegi Audi A3 ten sam objaw
          Nie ma rzeczy niemożliwych,są tylko trudne do wykonania.

          Komentarz


          • #6
            U mnie też skrzypi i jest to wysprzęglik hydrauliczny. Nasmarowałem go ostatnio białym smarem i przestało ale po 2 miesiącach znowu go słychać.
            Jak mnie bardziej wkurzy to go wymienię i spokój, chyba że ktoś ma jakiś sprawdzony dobry sposób na jego nasmarowanie.

            Pozdrawiam
            Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

            Komentarz


            • #7
              W O2 FL jeszcze na gwarancji mialem taki objaw, wymiana wysprzęglika na nowy pomogła.

              Komentarz


              • #8
                U mnie w O1 TDI kiedy tak skrzypiao wymieniłem łożysko oporowe w sprzęgle, ale i od razu tarcze i docisk i skrzypienie ustało, a już sprzęgło tarło mi gdzieś wewnątrz o blok silnika, co jak powiedział mechanik doprowadziłoby do wycieku oleju z silnika i bardziej kosztownej naprawy - tak zamknęło się w 1000zł (600zl kompletne sprzęgle + 350 robocizna)

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X